Genel 319 0

2016’nın En Büyük Çizgiroman Olayları

Çizgi romanların birden fazla evreni olduğunu biliyoruz. Bu yüzden çok farklı olaylar görebiliyor, birbirinden farklı senaryolar ile karşılaşıyoruz. 2016 yılında birbirinden farklı dikkat çekici şeyler oldu. Gelin bunlara bir göz atalım.

Dikkat:Biraz spoiler içeriyor.

1.Kaptan Amerika Hydra üyesi

Listemizde en çok konuşulan ve üzerine düşünülen olaylardan biri ise, Kaptan Amerika’nın Hydra üyesi çıkmasıydı. Evet tabi ki de çizgi romanlarda birden fazla evren olabilir. Ama yazarların açıklamasına göre Kaptan Amerika başından beri Hydra üyesiymiş. Sonradan açıklandı ki Steve Rogers kosmik küp tarafından manipüle edilmiş ve kendini Red Skull’un planları için kendini adamış bir Hydra ajanı olarak düşündüğünü öğreniyoruz.

 2. DC’nin yeni doğuşu her şeyi değiştirdi

2011 yılından sonra tekrardan, 2016’da, tüm evreni yenilemenin zamanı gelmişti. Bu değişimi listeye almamızın sebebi yeni değişikliği hayranların çok sevmesiydi. Biz de beğendik elbette.

3. Orijinal Wally West geri döndü

DC’nin 52. yenilenmesinin sonucunda çoğu kişinin favori karakteri kayıptı. Wally West. Barry Allen gibi Flash’di. 

4. Üç tane Joker

Joker’i birçok kez görmüştük değil mi ? Peki ya size aslında gördükleriniz üçünün de tek evrende ve aynı anda var olduğunu söylesek ? DC’nin almış olduğu en ilgi çekici şey bu olsa gerek. 2017’ye kadar halen bu üç Joker hakkında pek fazla bilgimiz yok.

5.Riri Williams Iron Man oldu

Siyahi karakterler bu sene pek seçilmeye başlandı. Marvel’ın verdiği karara göre 15 yaşındaki, pratik zeka Riri Williams Iron Man olmak için yeterli bir karakter. Hayranlar halen Tony Stark’a çizgi romanlarda neler olduğunu bilmiyor.

Kazım Arıkan {Kazım Arıkan}

Oyunlar oynayan, diziler izleyen boş bir adam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir