Genel 813 0

Android Telefonların En Büyük Sorunu : Nasıl Hızlandırılır?

Samsung kullanıcılarının en büyük sorunu yavaş olan telefonları.Youtube vs bir çok yerde videolar makaleler var bu konu hakkında ama bir çoğundan olumsuz sonuç alıyorsunuz.Peki Android telefonu nasıl hızlandırabiliriz?

Ana Sayfasınızı Temiz Tutun

Canlı duvar kağıtları ve widget’lar RAM’i az olan telefonlarda kasma ve donma sorunu olabilir.Özellikle Chrome gibi RAM’i  bitiren  uygulamalardan giriş ekranına döndüğünüzde, önce boş bir giriş ekranıyla karşılaşabilirsiniz ve simgelerin, widget’ların geri yüklenmesi birkaç  saniye sürer. Buna engel olmak için giriş ekranınızı temiz tutmanızda yarar var .

 

Web Tarayacınızı Degiştirin

Varsayılan web tarayıcısı olan Chrome, kaynakları yoğun olarak kullanan bir uygulama.Bu durumu aşmak için farklı tarayıcılar kullanabilirsiniz.Hızlı ve hafif web tarayıcıları arasında sizlere önereceklerimiz, Puffin ve Opera.

 

Kullanmadıgınız Uygulamaları Silin

Optimize edilmemiş uygulamalar , telefonunuzun yavaşlamasına neden oluyor. Facebook uygulamasını kaldırdığımızda ise yüzde 15’e kadar hız kazanabilirsiniz. Facebook’un resmi uygulaması yerine üçüncü parti bir Facebook uygulaması kullanın.

 

Otomatik eşitlemeyi kapatın

Sosyal uygulamalar ,haberler, hava durumu ve diğer uygulamalar, uzak sunucu ile otomatik olarak eşitlenecek biçimde ayarlanır.Bu tür uygulamaların sayısının artması, telefonunuzu yavaşlatır.Uygulamarınızın eşitleme sıklıgını azaltın

Yeniden Başlat

Son önerimiz telefonunuzu yeniden başlatarak hızlanmasını sağlar. Bunu her gün yapmanıza gerek yok, ancak özellikle telefonunuz yavaşladığında  telefonunuzu yeniden başlattığınız zaman etkisi görüceksiniz.

 

{Bartu}

Fibertekno.net'in yayın direktörü Bartu, en güncel teknoloji haberlerini paylaşmak için gecesini gündüzüne katıyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir