Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 338 0

Antalya Valiligi Bir Sürü Oyuna 18 Yaşında Küçüklerin Oynamasına Yasak Getirdi!

 

gta-5-wallpaper-hd-1080p-1024x768-awesome-1024x576

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından daha önce Minecraft için düşünülen yasak unutulmuşdu ve programa alınmamışdı bu sefer Antalya Valiliği aldığı kararla internet kafe ve diğer oyun salonlarında GTA başta olmak suretiyle çoğu oyuna 18 yaş sınırı getirdi!

Açıklamada, yasaklanma gerekçesi, 23 Mayıs 2007 tarih ve 26530 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5651 sayılı ‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi’ ile ilgili kanuna dayandırıldığını ifade edildi. Yasak konulan oyunların uyuşturucu ya da uyarıcı madde alışkanlığı, intihara yönlendirme, cinsel istismar, müstehcenlik, fuhuş, şiddet, kumar ve aynısı kötü alışkanlıkları yöneldigi kaydedildi.

dark-cs-go-wallpaper-7830-8134-hd-wallpapersO oyunlar ,  ‘Bloodrayne, Bloodrayne 2’, Grand Theft Auto (GTA), Epidos from Liberty City, ‘San Andreas’, ‘Grand Theft Auto 3, ‘Grand Theft Auto 2’, ‘Grand Ilieit Auto (Add OK)’, ‘Hitman’, ‘Global Operations’, ‘Sniper Elite’, ‘Battlefield Vietnam’, ‘Wolfenstein’, ‘The Godfather’, ‘The Godfather II’,’Metin2′, ‘Knight Online’, ‘Call Of Duty’ ve ‘Half Life’ adlı oyunların oynanmasının yasaklandıgı söylendi.

İncelemeye göre incelemede 55 oyunun 12′sinin 18 yaşından küçükler tarafından oynanmasının sakıncalı olabileceği  oyunlar.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir