Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 850 0

BMW’nin Sürücüsüz Arabası İçin Geri Sayım Başladı!

 

Alman üst sınıf otomobil üreticisi BMW’nin Yönetim Kurulu Başkanı Harald Krueger, kesin bir tarih belirledi.Harald Krueger,sürücüsüz araçların geç beş yıl içinde, kuvvetle-muhtemel ise 2021 başında yollarda olacağını söyledi.

Harald Krueger, hissedarlara yaptığı  açıklama şu şekilde “Saf elektrikli motoru ile günümüz benzinli araçlarını geride bırakacak BMW i8 Roadster modelimiz 2018 yılında piyasaya sürülecek. Sürücüsüz aracın temel prensipleri de, BMW i8 Roadster’ın altyapısında konumlanacak. Safkan sürücüsüz ve elektrikli aracımız BMW i Next ise 2021 başında, kullanıcıların beğenisine sunulacak. i Next; Sürücü gerektirmeyen kullanımı, dijital iletişim ağı, akıllı ve hafif tasarımı ile elektro-mobilitenin geleceği olacak.” ifadelerini kullanırken, sözlerine şöyle devam etti:

bwm2

“Amacımız son derece açık: Sürücüsüz otomobil pazarının zirvesine, açık ara yerleşmek. Sürücü ve yaya güvenliği ise nihai önceliğimiz. İnsan hatalarını asgari düzeye indirgeyip, trafikteki ölüm ve yaralanmaları tarihin tozlu yapraklarına yollamak istiyoruz.”

BMW de bu gelişmeler devam ederken, diğer bir Alman Daimler ise Apple ile ortak bir sürücüsüz otomobil anlaşmasına varmak üzere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir