Genel 781 0

BTK’dan Siber Ordu Çağırısı !

Son yıllarda artan ve artık önemli bir durum haline gelen siber saldırılar için BTK, başvuruları açtı. Gençlere hayatlarının fırsatı değerinde bir şans da doğmuş oldu. Açıklama BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan tarafından yapıldı.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Son zamanlarda devlet kurumlarına yönelik artan siber saldırılarla tam anlamıyla başa çıkmak isteyen BTK, böyle bir yönteme başvurdu. Sayan, vatansever gençlerden bir siber ordu kurulacağını açıkladı. Ve başvuru sürecinin de çok hızlı bir şekilde gerçekleştirileceğini söyledi. Kendine güvenen, yetenekli gençler ve uzmanlar başvurularını usom@btk.gov.tr adresine yapacaklar. Başvuruyu ne tür yapacakları ise onlara kalmış durumda. Ama başvuru yapacaklara tavsiyemiz olabildiğince net ve uzun bilgiler vermeniz.

Fatih Avcı Sayan, 7/24 çalışabilecek yetenekli arkadaşlara ihtiyaç olduğunu da vurguladı. Yani bu işin belirli bir saati olmayacak ve görev düştüğünde anında aktif olabilmeniz de büyük önem taşıyor.

Devlet Büyük Bir Maaş Verecek

Bütün gününüzü ve emeğinizi bu işe adayacaksınız sonuçta. Bunun da bir ödülünün olması gerekiyordu. Devlet bunu da düşündü ve başvurusu kabul görüp Beyaz Şapkalı Hacker Ordusu’nda yer alacak olan arkadaşlara aylık 6-10 bin TL maaş ödemeyi planlıyor. Yani dediğimiz gibi bu iş sizin hayatınızı kurtarabilecek seviyede önemli. Hemde devlet desteğinin de sağlanacağını unutmamak gerek.

Yeteneği olan, vatansever arkadaşlar başvurularını yapabilirler. Henüz bilgisi olmayanlar ise siber güvenlik forumlarına katılarak kendilerini bu yönde geliştirebilirler.

 

Burak Karadenız {Burak Karadenız}

Koyu BEŞİKTAŞ'lı, teknolojiyi takip eden, spora düşkün, hem bilgisayar hemde konsol oyuncusu olan, video kurgusu yapmayı seven ve html yazılımı yapan Allah'ın bir kulu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir