Yazılım 115 0

CyanogenMod Gidiyor, Yerine LineageOS Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde Cyanogen şirketinin, Cyanogen adı altında geçen tüm sürümlerin 31 Aralık 2016 tarihinde sonlandıracağını fakat CyanogenMod’un geliştirmeciler için açık kaynaklı kalacağını anlatmıştık.

CyanogenMod’un Devamı Niteliğindeki LineageOS

Geçtiğimiz günlerde CyanogenMod’un açık kaynaklı kalacağı belirtilmişti. CyanogenMod çalışanları bu haberden birkaç gün sonra üzerinde çalıştıkları yeni LineageOS adındaki projeyi açıkladılar. CyanogenMod çalışanları bu projeyi açıkladıklarında, bunun sadece bir isim değişikliği olmadığını aksine daha fazla geliştirmenin olduğunu da belirttiler. Ayrıca bu projenin açık kaynaklı olacağını da belirtelim.

LineageOS Ne Zaman Geliyor?

CyanogenMod’un kapatılmasından birkaç gün sonra duyurulan LineageOS’un ne zaman hayata geçeceği hakkında bir şey belirtilmedi. Şuanda tek bilinen şey; LineageOS’un websitesi ve sosyal medya hesaplarının hazırlık aşamasında olduğu.

Burak Karadenız {Burak Karadenız}

Koyu BEŞİKTAŞ'lı, teknolojiyi takip eden, spora düşkün, hem bilgisayar hemde konsol oyuncusu olan, video kurgusu yapmayı seven ve html yazılımı yapan Allah'ın bir kulu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir