Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 517 0

Dünya’nın En Kötü 9 Polis Arabası

Maksimum 90 beygire çıkan bu aracın hem yol tutuşu hem de ivmelenmesi berbat denecek kadar kötü. Drift krallarının bulunduğu Tokyo gibi şehirlerde bu araçla bir suçluyu yakalamak imkansız kolay kolay kimsede yakalanmıyor 🙂

  • Küba: Lada Riva 1982

araba1

Amerikan ambargosundaki bir ülke olan Küba o dönemler çözümü Rus yapımı Lada’da. 80 beygirlik bir aracın suçluları bırakın yakalaması, korkutması bile oldukça imkansız olucaktır.

  • Çek Cumhuriyeti: Smart Fortwo 2008

arba2Bu aranın içinde pala bıyıklı,150 kilo bir polis hayal edebiliyomusunuz?  Hayalleriniz bile o adamları bu arabaya sığdıramaz. Bizim anlamadığımız nokta ise aslında şu: ‘Maksimum 61 beygir kullanabilen bu araç suçluları nasıl yakalayabilirki? yakalasa bile arabanın neresine oturcaklar suçluyu.

  • Almanya: Toyota Prius 1997

araba3

Porsche’un, tüm Volkswagen modellerinin, BMW’nin, Mercedes’in, Bugatti’nin üretildiği bir ülkede çevreci diye maksimum 180’i gören bir hibrid araç kullanmak ne kadar mantıklı olabilirki. Zaten ülkede kötü araba yok siz niye gidip de Japon üretimi bir uyuşuk arac kullanırsınızki, o araçla nasıl yakalayacaksın o altında Bugatti olan bir suçluyu.

  • Birleşik Krallık: Nissan LEAF 2014

araba4Ülkelerde elektrikli araçlara verdikleri önemi neden polis arabalarında kullanılır bilinmez. Yan sokaktaki marketten alışveriş yapmak için ideal bir araç olan Nissan Leaf en fazla yaptıgı hız 140 km/h’e çıkıyor.

  • Amerika: Dodge Diplomat 1981

araba5

Polislerin Amerika’da en çok şikayet ettigi arabadır. Ortalama motor hacmi 5000 olduğu Amerika’da maksimum 100 beygir güce erişebilen bu arabanın hem ivmelenmesi hem de frenleri  ölmüş durumda. Amerika gibi son derece lüks araçların ve birçok suçlulunun olduğu bir ülke için oldukça kullanımı zor olan bir araba.

  • İtalya: BMW i3 2014

araba6

Evet BMW i3’ün neden bu arabalar arasında  olduğunu merak edebilirsiniz. Cevabımız  15 saatlik şarj ömrü. Polisler devriye gezerken sürekli ne kadar şarjlarının kaldığını kontrol etmek durumunda kalıyolar.

  • Fransa: Renault ZOE 2012

araba7

Yine aynı problem ile karşı karşıyayız. Emisyonu az diye Fransız polislerine verdikleri araç olan Reanult ZOE maksimum 87 beygir güce erişebiliyor. Diyelim ki polissiniz ve olay yerine gitmesi lazım ihbar var  Nasıl yetişmeyi düşünüyosunuz olay yerine?

  • Japonya: Suzuki Jimny 1998

araba8

Bu arabın en kötü olan yanlarından çok iyi olan yanlarını yazalm demek isterizki bu arabayla iyi hiçbir şey yok. Maksimum 90 beygire çıkan bu aracın hem yol tutuşu hem de ivmelenmesi berbat durumda. Drift krallarının bulunduğu Tokyo gibi şehirlerde bu araçla bir suçluları yakalamak imkansız.

  • Rusya: Lada Samara 1984

araba9

Oldukça kötü bir süspansiyona sahip olan Lada Samara, bir Rus markası olan Lada’nın en başarısız modellerinden birisi.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir