İnternet 424 0

Dünyayı Kasıp Kavuran Hacker Grubu: OurMine

Yazılım güvenliklerinin, dünyada gün geçtikçe büyümekte olduğu aşikâr. Böyle olması hacker’ları durduramıyor. Siyah ve beyaz olmak üzere ikiye ayrılan hacker grupları, birbirleriyle her an savaş içinde. OurMine ise pek rengini belli etmiyor. Bizim “Gri Hacker’lar” olarak adlandırdığımız OurMine hakkında biraz bilgi verelim.

OurMine, son günlerde magazin ve teknoloji ünlülerinin sosyal medya hesaplarını ele geçirmesiyle adını tüm dünyaya duyuran bir grup. Bu grup şuana kadar Spotify CEO’su Daniel Ek ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg gibi ünlü kişilerin hesaplarını ele geçirmiştir.

Arkalarında Sadece Bir Not ve Bir De Şarkı Bırakıyorlar!

İnternet ve tarayıcı açıklarından yararlanan OurMine, birçok ünlü kişinin hesaplarını ele geçirmiş durumda. Alınan bu hesaplardan bir de not paylaşıyorlar. O not ise şu şekilde;

“Sadece sizin güvenliğini test ediyoruz. Lütfen güvenliğini güçlendirmek için ourmine.org’u ziyaret edin.”

Şarkıda ise şu sözler geçmekte;

“And I know and I know you thought you had security, but it was too easy. And I know and I know and I know that you lost everything but hacking is the way we rule this.”
Peki Bu Grubun Amacı Ne?

Arkasındaki bıraktıkları notta da yazdığı gibi, ele geçirilen hesapların sahiplerini kendi sitelerine yöneltiyorlar. Siteye girdiğinizde ise güvenliğinizi arttırmak amacıyla sizden bir güvenlik paketi almanızı istiyorlar. 10 dolardan başlayıp, 5 bin dolara uzanan bu güvenlik paketlerinden, şuana kadar 16 bin 500 dolarlık satış yaptıkları söyleniyor.

Gerekirse şifrelerinizi bir yere not edin ama asla tahmin edilemeyecek kelimelerden sayılardan oluşan şifreleri kullanmanız tavsiyemdir 🙂

Burak Karadenız {Burak Karadenız}

Koyu BEŞİKTAŞ'lı, teknolojiyi takip eden, spora düşkün, hem bilgisayar hemde konsol oyuncusu olan, video kurgusu yapmayı seven ve html yazılımı yapan Allah'ın bir kulu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir