Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 375 0

En Unutulmaz Joker Anları

Çoğu kötülerin amacı insanlara boyun eğdirmek ve yüce güce sahip olmak ister. Lakin bu kötü adamımızın istediği tek şey insanlarla birlikte gülebilmek. Bu listemizi çizgi romanlarda, film veya televizyonlardaki performanslara bakarak derledik.

5-İlk ortaya çıkışı- Batman 1 (1940)

Her kahramanın defalarca yeniden doğuşu vardır. Peki Joker’de önceden olduğu kadar deli dolu bir karakter miydi. Biraz evet, biraz hayır. 1940 yıllarında olan çizgi roman şiddetine olan karşıtlık biraz daha fazlaydı ve Joker bu dönem bitene kadar daha sakar ve komik bir kişiliğe sahipti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4-Joker Superman’i delirtiyor- Injustice:Gods Among Us (2013)

Joker’in ne kadar şeytani bir kişilik olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki bu manyağın nasıl bir planı olabilir. Superman gibi tanrısal güçlere sahip olan birinin sevdiği kadını öldürtmesini sağlayarak. Ve yaşadığı şehri patlatarak. Ah be Joker.

18e1kc7g0b647png

3-”Neden bu kadar ciddisin ?”- The Dark Knight (2008)

Heath Ledger’ın The Dark Knight performansı akıllarımızdan silinmez. Fakat bu sahnede hem gerilim akıyor hem de bu performansın güzelliği tekrardan yüzümüze vuruluyor.

tumblr_nz7uufbc5n1uctmgoo1_500

 

2-Joker Jason Todd’u öldürür- Batman:A Death in the Family (1988)

Aslında bu ölümü okurlar belirledi. Evet, onlar. Bu sayı çıkmadan önce yapımcılardan bazıları Jason Todd’un ölmesi hakkında bir telefon anketi yaparlar ve çoğu ölmesi için oy verir. Ve bir adet levye bir adet Joker, Jason Todd’un üzerinde nasıl etki yapıyor aklımıza kazındı.

tumblr_m4ihc39xhj1r91zw0o1_500

 

 

1-Joker Black Mask’in adamlarını öldürür

Beş silahlı adam, bir sorgu odası ve Joker. Ne olabilir ki. İşte ne oldum değil, Joker varken ne olacağım denmeli.

 

xm5pvj

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir