Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 355 0

Facebook ile WhatsApp Birleşiyor !

timthumb

 

Bildiğiniz üzere 2 sene önce Facebook dünyanın en büyük konuşma uygulaması WhatsApp’ı satın aldı. Şaunda da kafalarda Facebook ve WhatsApp birleşek mi sorusu var akıllarda. Bunun ortaya çıkmasının sebebi ise WhatsApp’ın program kodlarında ki bir keşif.

WhatsApp’ın beta sürümünde ortaya çıkan kodlarda, uygulamanın hesap bilgilerini Facebookla paylaşabileceğini söylemektedir. Bunun sonucunda işlevin etkin olup olmayacağını daha bilmiyoruz.

İnternete sızan ekran görüntülerinden anlaşılacağı gibi gelecekteki sürümlerin uygulamayı geliştirmek için Facebook ile kod ve veri paylaşımı yapacağı anlaşılmakta. Bu ayar açıp kapamaya yönelik ayar ise WhatsApp’ın hesap ayarlarında bulunmaktadır. Ayar beta sürümde bile görünmediğinde, kullanıcılara sunulup sunulmayacağı belli değil.

Bilindiği gibi WhatsApp’ın yeni sahibi olan Facebook, bu tür bağlantılarla ücretsiz olarak verilen WhatsApp’tan oldukça fazla gelir yapmayı planlarında olabilir. Bununla birlikte sohbet içeriklerinin Facebook ile paylaşılan verilere dahil edilmesi, gizlilik konusunda yeni endişelere neden olabilir.

 

Facebook-whatsapp-e1428471030952

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir