İnternet 10 0

Google Arama Sonuçlarına Yeni Bir Özellik Eklendi!

Son birkaç yıldır, Google arama sonuçlarını yalnızca bir bağlantı listesinden çok daha kullanışlı hale getirmek için uğraşıyor. Bu yüzden de yenilik getirme peşindeler. Bu yenilik ise artık doğrudan tıklamanıza gerek kalmadan, Google’da çeşitli konularda birçok bilgi alabileceksiniz.

Bu yenilikle birlikte artık mobilden Google’a bir yemek yazıp aratırsanız, üst kısımda sizin için önerilen yemek tarifleri çıkacak.

Filtreli Arama Bile Yapabilirsiniz!

Google, bu tarif sonuçlarına bazı filtreler de ekledi. Arama çubuğunun hemen altında, sonuçlarınızı filtrelemek için kullanabileceğiniz çeşitli seçenekler var. Böylece hangi yemeğin tarifini istiyorsanız detaylı bir şekilde filtreleyip arayabileceksiniz. Eğer filtreden çıkmak isterseniz de “Hepsini Göster” butonuna tıklamanız yeterli olacak.

Sitelere Tek Tek Girip Bakmanıza Gerek Yok!

Bu yemek tarifleri, Google’ın halihazırda hizmet verdiği yerel gıda sonuçlarını ve bilgi grafiği bilgilerini birleştirip sizler için en üstte tarifi gösteriyor. Böylece şirket size, sinir bozucu web sitelerine girmek zorunda kalmadan bir sürü yiyecek bilgisi sunuyor.

Masaüstü İçin Yok Mu Yani?

Mobilde bu özelliği rahatlıkla kullanabiliyorsunuz fakat bilgisayarlarınızda bu özelliği henüz kullanamıyorsunuz. Bunun sebebi bilinmiyor ama bu özellik ilgi görürse bilgisayarlar için de kesinlikle gelecektir diye düşünüyoruz.

Burak Karadenız {Burak Karadenız}

Koyu BEŞİKTAŞ'lı, teknolojiyi takip eden, spora düşkün, hem bilgisayar hemde konsol oyuncusu olan, video kurgusu yapmayı seven ve html yazılımı yapan Allah'ın bir kulu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir