Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 251 0

İlk kez bir mobil uygulama bayilik veriyor

Yayınlanmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen 200’ün üzerinde işletmenin ve toplam değeri yaklaşık 600 bin TL’yi bulan 120 bine yakın ödülün tanımlandığı konum tabanlı ödül yakalama uygulaması Gripper, Türkiye’de bir ilke imza atarak bayilik veren ilk mobil uygulama oldu.


Üye iş yerlerinin tanımladığı ödülleri, kullanıcıların mobil cihazları yardımıyla yakaladığı ve yakalarken hem eğlendiği hem de kazandığı konum tabanlı ödül yakalama uygulaması Gripper, bayilik vermeye başladı. Türkiye’de ilk kez bir mobil uygulamanın bayilik verdiği bu hamle ile sadece Antalya’da kısa süre içerisinde 200’ün üzerinde işletmenin ve toplam değeri yaklaşık 600 bin TL’yi bulan ödülün tanımlandığı sistemin tüm Türkiye’ye hızla yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Silver, Gold ve Platin olmak üzere üç kategoride bayilik verecek olan Gripper, yeni bayilere aynı zamanda hem operasyonel destek verecek hem de ilk üç ay boyuna bu bayilerin toplam giderlerinin yarısını da karşılayacak.

Gelir modeliyle farklılaşan Gripper, ödül başına alınan 1 TL ücretle şirketleri yeni müşterilere ulaştırıyor. Ücret, ödülün ne olduğundan tamamen bağımsız; ister akıllı telefon, ister bir bardak çay olsun 1 TL’ye sabitlenmiş durumda. İşletmelerin tanımladığı ödüller, ister harita ister listeleme sayfası üzerinden seçilerek yakalanıyor. Yakalanan bu ödüller, üye iş yerlerinde kullanılabiliyor. Kullanıcı hedef olarak belirlediği ödülün olduğu konuma gittiğinde ödülü yakalama fırsatı kazanıyor.

“Amacımız Türkiye genelinde hızla yaygınlaşmak”

Konuyla ilgili açıklama yapan Gripper COO’su Ali Can Taner, “Özellikle gelişen teknolojilerin ve artan mobilitenin etkisi ile başta pazarlama ve perakende olmak üzere, eğitim, ulaşım, turizm gibi alanlarda ‘oyunlaştırma’ kavramının yaygınlaştığını görüyoruz. Gripper olarak biz de temelde bu kavramı kullanarak şirketlerin müşterilerine sunduğu kampanyalara katılımı eğlenceli bir hale getiriyor ve bu sayede geri dönüşleri artırıyoruz. Bu strateji ile 2016 yılının başında yayına aldığımız Gripper uygulamamız kısa sürede 45 bin kullanıcıya ulaştı. Pilot bölge olarak faaliyetlerine başladığı Antalya’da kısa sürede 200’ün üzerinde işletmenin katıldığı sisteme, toplam değeri yaklaşık 600 bin TL’yi bulan 120 bine yakın ödül tanımlandı. Yeni bayilerimiz ile bu sistemi tüm Türkiye genelinde çok daha hızlı bir şekilde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Gripper, geçtiğimiz günlerde de CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen “Bayim Olur musun?” fuarında boy göstererek katılımcıların büyük ilgisini çekmişti.

Bu içerik basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir