Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
aad
İnternet 278 0

Instagram Güncellendi ! Yeni Logosu ve Yeni Teması İle

Bu güncelleme  oldukça büyük çünkü beş sene önce piyasaya girmeyi başaran  Instagram  simgesi bugüne kadar hiç bir oynanma ve degişiklik yapılmadı. Şirket yaptığı açıklamada eski logodan ilham alınarak geliştirilen yeni logonun basit bir kamera silüetine sahip olduğu ve silüetin üzerinde gökkuşağını oluşturan renklerin bir geçişi olduğu belirtti.

ınst2

Uygulama da  agırlık olarak  beyaz ve siyah renklerine agırlık verilmiş. Platform bu yeniliği daha önce sınırlı sayıda kullanıcı da denemeye başlamıştı yani yeni arayüzü bu ilk görüşümüz değil.  Ana uygulamanın yanı sıra yardımcı uygulamalar olan Boomerang, Layout ve Hyperlapse‘da değişikliğe uğradı.

ınst3

Modern Tasarım

Uygulamanın simgesi biraz eski tarz ve onun yerine daha modern simgelere sahip bir simge eklendi.Bu değişikliğin aynısı uygulamanın içerisine de uygulandı. Yeni tasarım kullanıcının fotoğraflara ve videolara daha çok odaklanmasını sağlıyor. Kullanıcının böylelikle uygulama içerisinde geçirdiği sürenin arttırılması bekleniyor.Güncelleme ilk olarak iOS cihazlara geldi ve sonradan Android kullanıcılarıda yeni Instagram’a kavuştu. Yeni tasarıma bu hafta içerisinde rastlamıştık ancak bu kadar çabuk geleceği kimse beklenmiyordu bu yüzden dolayı Instagram kullanıcılarına büyük bir süprüz yaptı. İnternet üzerinden güncellemeyi yapıp uygulamanın yeni halini kullanan kullanıcılar genel olarak uygulama simgesinden ve arayüzünden son derece memnun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir