Mobil 486 0

Nokia İlk Android Sürümlü Telefonunu Çıkarıyor!

Nokia nihayet Android sürümlü akıllı telefonu nihayet geliyor, ancak bunu denemek isteyenler için kötü haberler var: Sadece Çin’de satışa sunulması bekleniyor.

Dünya devi Nokia, ilk kez android sürümlü telefon çıkardı. Fakat bu telefona ülkemizde erişim yok. Sadece Çin‘de mevcut olan Nokia 6’nın özelliklerine bakalım.

◆Nokia 6’nın Teknik Özellikleri 

Nokia 65,5 inç HD ekran, 16MP arka ve 8MB ön kamera, Qualcomm Snapdragon 430 işlemci ile donatılmış ve 4GB RAM ve 64GB depolama alanı mevcut.

◆ Türkiyede Satışı Yok!

HMD yaptığı açıklamada, Nokia 6‘yı Çin’de başlatmaya karar verdiklerini açıkladı, çünkü Nokia, milyonlarca kullanıcısının Çin‘de olduğunu düşünerek bu kararı aldı. Yapılan açıklama şu şekilde;

HMD’nin ilk Android akıllı telefonunu Çin’e getirme kararı, dünyanın farklı pazarlarındaki tüketicilerin gerçek dünyadaki ihtiyaçlarını karşılama arzusunun bir yansımasıdır. 2016 yılında Çin’de 552 milyondan fazla akıllı telefon kullanıcısı vardı. 2017 yılında 593 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmasını bekliyoruz, Çin stratejik açıdan önemli bir pazar.

Şirket henuz çıkış tarihi vermedi.  Çin’de  246$(yaklaşık 897 TL) ile satışa sunulması bekleniyor.

Bir De Tanıtım Filmi Yayınlandı

{Bartu}

Fibertekno.net'in yayın direktörü Bartu, en güncel teknoloji haberlerini paylaşmak için gecesini gündüzüne katıyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir