Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
snep
Mobil 167 0

Snapchat Twitter’ı Geride Bıraktı

2012 senesinde hayatımıza giren görüntülü ve yazılı mesajlaşma uygulaması olan Snapchat son açıklanan verilere göre kullanıcı sayısında Twitter’ı belli oluyor. Açıklanan istatisliklere  göre günlük 150 milyon aktif kullanıcı sayısı ile Twitter’dan daha fazla günlük aktif kullanıcıya sahip olmayı başardı.

Kısa süre  büyümeyi beceren  Snapchat son altı ay içinde 40 milyon günlük aktif yeni kullanıcı kazanarak günlük aktif 150 milyon kullanıcısı ile günlük aktif 140 milyon kullanıcısı bulunan Twitter’ı solladı.

twi

Bloomberg  analistlerinin yaptığı araştırmaya göre 2006 yılında kurulan Twitter şu an 140 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip. Facebook’tan sonra ikinci dev konumunda bulunan Twitter, Snapchat’in hamleleri ile geride bırakmayı başarmış görünüyor. Bu verilere göre Snapchat artık ikinci dev konumunda bulunuyor. Snapchat’in bu başarısının arkasında mesajlaşmayı eğlenceli hale getiren özelliklerinin yer aldığı düşünülüyor. Öte yandan kayıt olmayan mesajlar, 24 saat kalan “snapler” gibi özellikler de Snapchat’in en iyi özelliklerinden biri.

Hatırlayacağınız gibi Facebook bir zamanlar Snapchat’i satın almaya çalışmış ancak Snapchat bu teklifi hayır yanıtı ile geri çevirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir