Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
whatsap
İnternet 839 0

Sokakta Yere Çöp Atanlar Whatsapp’tan Şikayet Edilecek

dfGaziosmanpaşa  Belediyesi WhatsApp üzerinden ihbar hattı oluşturmaya karar verdi. Bir Vatandaşlar  yanlış yere çöp attıgında o kişinin fotoğraf çekerek ihbar hattına bildirebilecek.

Çöp kutusu yerine yerlere çöp atan vatandaşlar belediyenin ‘532 205 5 666’ numaralı ihbar hattına fotoğrafını çekip adres bilgilerini paylaşıp şikayette bulunabilecek. Gönderilen şikayetler belediye çalışanları tarafından  incelendikten sonra ilçedeki  ekiplere bilgi verilecek. En yakındaki belediye ekibi olay yerine gidip vatandaşa cezai işlem uygulayacak ve temizlik işçileri çağırılacak.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Biz vatandaşımızın doğru zamanda doğru yere çöpleri bırakmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızın çöp atma alışkanlıklarını geliştirmek için bir kampanya başlattık. Vatandaşlarımız bize çöp konteynerların dışına atılan çöplerle ilgili bize şikayette bulundular. Düzensiz atılan çöpleri toplama konusunda biz yetersizdik, vatandaşımızın da bize ulaşma konusunda sıkıntısı vardı. Uygunsuz yere atılan çöplerin WhatsApp üzerinden ihbar hattını başlattık. Gördük ki vatandaşlarımız bizden daha çok duyarlı” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir