Oyun 186 0

Steam Neden Çöktü?

2016’dan itibaren 10 binden fazla oyun ve 125 milyon aktif kullanıcısı olan Steam’e 23.12.2016 saat 19.00 sıralarında hiç kimse erişim sağlayamadı.

Valve Corporation tarafından tasarlanan, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu ve iletişim platformu olan Steam 22 Aralık‘ta başlattığı Kış İndirimleri sırasında sitesinde aşırı yoğunluk olduğu açıkça görülüyordu. Steam’e girmeye çalışan kullanıcılar “Error Code: -118” hata mesajıyla karşılaştı.Yoğunluktan dolayı çöktüğünü düşündüğümüz Steam, henüz bu konu hakkında bir açıklama yapmış değil. Diğer bir söylenti ise PhantomSquad isimli hacker grubunun yapmış olduğu DDOS saldırısı sonucunda, Steam’in çöktüğü yönünde.

Malum gündemlerden sonra Türkiye’de internet erişimi aşırı yavaşlatılmıştı. Böyle bir durum sonrasında oyuncular, bu olayın sadece Türkiye’deki erişim engelinden kaynaklandığını düşündü ve herkes VPN kullanarak girmek istedi fakat böyle bir durum söz konusu değildi. Steam’in dün geceki erişim sorunu tüm dünyada oldu.

Oyunlara da giremediğimiz dünkü erişim sorununda, oyunseverler çılgına döndü. Bir kaç saat kapalı kalan Steam, ilerleyen saatlerde tekrar erişime açıldı. Bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Burak Karadenız {Burak Karadenız}

Koyu BEŞİKTAŞ'lı, teknolojiyi takip eden, spora düşkün, hem bilgisayar hemde konsol oyuncusu olan, video kurgusu yapmayı seven ve html yazılımı yapan Allah'ın bir kulu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir