Oyun 15 0

Steam’e Tazminat Davası Açıldı !

Dün gece yaşanan olaylar yetmiyormuş gibi, Steam’e bir darbe de Tüketici Hakları’ndan tazminat davası açıldı. Steam’e karşı açılan bu tazminat davasına göre, Valve 2.1 milyon dolar tazminat ödeyecek.

Steam’in dün gece yaşanan çökme problemiyle, büyük miktarda para kaybettiği düşünülüyor. Bu yetmezmiş gibi Steam’e Avusturalya Türketici Hakları‘nı ihlal etme gerekçesiyle tazminat davası açıldı. Şirket Steam platformunun İade Koşulları’nı daha da iyileştirmiş olsa da büyük miktarda para ödeyecek.

İade sistemi şuanda şöyle işlemekte; Steam’den bir oyun alırsanız 2 saat sonra iade edebiliyorsunuz. Daha net bi şekilde açıklamak gerekirse, mesela bir oyun satın aldınız. Aldıktan sonra 2 saat içerisinde “Ben bu oyunu beğenmedim, iade etmek istiyorum” derseniz, paranız tamamıyla size iade ediliyor. Bu koşullar oyuncuları mutlu etse de, Avusturalya hükümetini mutlu etmemiş gözüküyor.

Bakalım Steam bu dava karşısında ne yapacak. Kim bilir belki daha önce yaşanan Samsung’un, borcunu bozuk parayla ödeme yönetimini Steam de kullanır. Gelecekte hep beraber göreceğiz.

Burak Karadenız {Burak Karadenız}

Koyu BEŞİKTAŞ'lı, teknolojiyi takip eden, spora düşkün, hem bilgisayar hemde konsol oyuncusu olan, video kurgusu yapmayı seven ve html yazılımı yapan Allah'ın bir kulu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir