Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
maxresdefault
İnternet 335 0

Timur Akkurt İle Özel Röportajımız

Zwv2bSm0_400x400
Merhaba fibertekno okurları bugünkü makalemizde Timur Akkurt ile yaptıgımız roportaj yayınlıyoruz.
İşinizi Seviyormusunuz ?
Evet
 Bu mesleği neden seçtiniz?
Görsel işler yapmayı seviyordum. Araştırmayı, öğrenmeyi çok severim. Bu konuda da beni en çok tatmin eden meslek gazetecilik. Son bir kaç yıldırda dijital dünya ile bunların hepsini entegre bir şekilde yapabiliyorum.
Gazetecilige Ne Zaman Başladınız ?
1992 Yılında Kanal 6 Televizyonunda başladım.
Peki TAA kurma fikri Aklınıza Nerden Geldi?
YouTube içerikleri üretiyordum. Barış ile normal sohbetlerimizde ben hep ona yeni teknolojilerden bahsediyordum, çok basit ve anlaşılır bir şekilde. Sonra bunları birleştirelim dedim. Videoların basit ve anlaşılır olması gerektiğini düşündüğüm için formatıda bu şekilde oldu.
TAA Ekibini Nasıl bir araya topladınız ?
Barış’la biz zaten birlikteydik. Ekin İzmir’de yaşıyordu ve İstanbul’a gelmek istiyordu. TAA’yı ilk kurulduğundan beri takip ettiği için neyi nasıl yaptığımızı çok iyi biliyordu. Şartlar oluştu ve artık hepbirlikteyiz. Keyfimizde çok yerinde.
Çocukluk hayaliniz olan mesleği mi yapıyorsunuz?
Evet, kesinlikle
Çogu kişi sizi çok seviyor ve takip ediyor bunu neye borçlusunuz ?
Neysek oyuz aslında. Bizimle tanışanlar bunu çok iyi görebiliyor. Kamera önünde farklı arkasında farklı değiliz. Gerçek samimiyet bunu sağladı diye düşünüyorum.
Sizin Gibi Video Çekmek isteyen takipçilerinize ne önerirsiniz ?
Orjinal ve iyi oldukları konuları kendilerine seçmeliler. Farklı olmalılar. Farklı derken saçmalama tarafına mümkün olmadıkça geçmesinler. Kısa vadede başarılı gibi görünebilirler ancak uzun vadede konu bulmakta daha da önemlisi itibar edinmekte güçlük çekeceklerdir. Biz videolarımızda mavra yapıyoruz ama bir duruşumuz var. Mesela kesinlikle doğru şeyler söylüyoruz, etki altında kalmıyoruz.
Röportaj İçin Teşekkür ederiz  Timur Akkurt.
Röportaj:  Bartu Bilim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir