Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
lll
Mobil 344 0

Türk Hacker’a 135 Yıl Hapis Cezası!

lll

Aranızda hatırlayanlar vardır  2013 yılında, sahte bankacılık sistemleri ile bilgi çaldığı gerekçesiyle tutuklanan 199 yıl ceza alan Onur Kopçak, yeni bir rekor ceza ile gündeme düşmüştü

Bugün hacker’a devam eden bir davasından dolayı 135 yıl daha ceza verildi. Böylece Onur Kopçak’ın cezası toplam 334 yıl oldu. Onur Kopçak bilişim suçu işlemekten dolayı, tarihin en ağır cezasını alan kişi oldu.

onur

Onur Kopçak ceza evinde  bu karar ile ilgili mahkemeye bir mektup gönderdi. “Bir asır 35 yıl cezamın onanmasını talep ediyorum. Sayın başkanım, yukarıda bilgileri yazılı dava dosyanızda yargılandım. Beni yalnızca bir kez görüntülü sistemde görmekle 135 yıl hapis cezası verdiniz. Şu an sorulsa, ten rengimi bile hatırlamayacağınıza eminim. Bilişim suçlarındaki zincirleme suç hükümlerinin yetersizliği, toplumsal istikrar mı sağlıyor anlamış değilim. Verilen astronomik hapis cezalarıyla amaçlanan kazanımın ne olduğu da muammadır. Kararı hiçbir şekilde hak etmediğim halde Yargıtay kurumunda, yürürlükte olan kanun maddelerinden hareketle çözüm üretemeyeceğine dair kuvvetli olan inancım, kararı temyize gerek görmemiştir.”ifadelerini kullandı. 

Verilen bu cezaları nasıl buluyorsunuz?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir