Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 610 0

Türk Hackerlar Ayyıldız Tim’in Yeni Hedefi Hedefi Facebook

Ayyildiz Tim Anonymous Hacker Grubunu çokertti1

Türk Hackerlar Ayyıldız Tim’in Yeni Hedefi Hedefi Facebook

Yaptığı saldırılarla  gündemde olan Ayyıldız Tim, yeni hedefini açıkladı. Hacker grubun yeni hedefinden ise  Facebook var. Hiçbir zaman tam olarak hacklenemeyen ancak Facebook’un birkaç kere çöküntüler yaşanmasına neden olan hacker grupları, sosyal paylaşım sitesinin tavrını beğenmedikleri için böyle bir yönteme başvurduklarını söylediler.

Ayyıldız Tim’in Facebook’u hackleme nedeni diğer hacker ile aynı. Yapılan açıklamalara göre Facebook’un terör propagandası yapan sayfaları kapatmak yerine Ayyıldız Tim’in Facebook hesabını kapatması, bu sosyal paylaşım sitesinin tavrını belli ediyormuş. Bu nedenle Ayyıldız Tim Facebook’u hacklemeye çalışıyor ancak bu, söylenildiği kadar kolay olmıyacak. Hedeflerini yeni açıklamış olmalarına rağmen bu konuda 6 aydır çalıştıklarını söylediler.
maxresdefault

Türkiye’ye yönelik siber saldırıların kaynağı kim, hackerlar mı, ülkeler mi?

Ülkeler başka ülkelere siber saldırı yapamaz. Eğer saldırı yaparlarsa bu, savaş sebebi olur. Tüm siber saldırılarda, saldırıyı yapan gruplar aslında birer maşadır. O grubun adı altında ülkeye düşman olan başka ülkeler yapar saldırıyı. Türkiye’ye yapılan son siber saldırıların da İran, Rusya, Çin, Kuzey Kore destekli olduğu tahmin ediliyolar. Bir internet sitesini kapatmak göründügü kadar kolay deil. Devletin en üstüne yapılan saldırılardan bahsediyoruz.

Hacker’lığa meraklı, bu konularla ilgilenen gençlere ne önerirsiniz?

Ayyıldız Tim,ekibi internet üzerinden insanları siber savaşçı yetiştiriyor. Herkesi bu platforma katılmaya davet ediyorlar. 13 ile 70 yaş arası herkesin eğitim almaya gelebileceğini söylediler.Gelen kişilerin şartları ise gelen kişilerde bayrak ve vatan aşkı olması. Ayyıldız Tim bu konuda, “ülkemizin internet guvenligini daha üst seviyelere taşımayı bir borç biliyoruz” diyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir