İnternet 124 0

Türkiye’de Popüler Yabancı Dizi Siteleri Engellendi!

Her gün yüz binlerce ziyaretçi sayısına sahip dizi siteleri,telif hakkına sahip olmadan bir çok dizinin yayınlarını yapıyorlardı. Özellikle Digiturk’e ait dizilerin yayını konusunda bir çok sorun ile karşılaşan dizi siteleri alınan mahkeme kararı ile erişime kapatıldı. 

Hangi Siteler Mevcut

Kapatılan siteler arasında çoğu dizi izleyicisinin bildiği ve takip ettiği DiziBOX, Dizipub, Dizimag ve  DiziLAB siteleri yer alıyor. Bu sitelere erişmek isteyen kullanıcılar ise ” ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi mahkeme/savcılık kararı ile kapatılmıştır” uyarısı ile karşılaştılar.

Ülkemizde yaşanan bir çok, istenmeyen olgular dahilinde bir çok alanda kısıtlamalar mevcut iken(AKK, Soyal medya hız kısıtı) insanların içine kapanık, sosyalleşmeden uzaklaştığı şu dönemlerde, engellere birde dizi sitelerinin de ekleniyor oluşu tepki yaratacak gibi gözükmekte. Engellerden kurtulmuş daha özgür teknoloji günleri ümidiyle 🙂

Burak Karadenız {Burak Karadenız}

Koyu BEŞİKTAŞ'lı, teknolojiyi takip eden, spora düşkün, hem bilgisayar hemde konsol oyuncusu olan, video kurgusu yapmayı seven ve html yazılımı yapan Allah'ın bir kulu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir