Mobil 59 0

WhatsApp Artık GIF Aramayı Desteklemeye Başlıyor!

En son güncelleme ile WhatsApp, GIF arama özelliğini tanıtarak ve medya paylaşımı sınırını 10 öğeden 30 öğeye artırarak önemli değişiklikler getiriyor.

Bu değişiklikler Android için WhatsApp 2.17.6 beta’nın bir parçası olarak çıktı. Artık kullanıcılar, Kasım 2016‘dan beri iOS kullanıcılarına sunulan bir özellik olan Giphyile WhatsApp üzerinde bir GIF araması yapabilecekler.

■ 2 Yeni Güzel Özellik!

Daha önce, Android kullanıcıları cihazlarında depolanan GIF‘leri paylaşabiliyorlardı, ancak şimdi WhatsApp‘ın uygulama içi GIF arama işlevselliği aracılığıyla herhangi bir GIF’i arayabilecekler. GIF aramayı kullanmak için, metin çubuğunun yanındaki emoji simgesine dokunmanız gerekiyor ve ardından pencerenin alt kısmında GIF seçeneğini bulacaksınız.

WhatsApp GIF arama özelliğine ek olarak, medya paylaşımı sınırını 10 öğeden 30 öğeye yükseltti. Birçok fotoğraf göndermek isteyip de gönderemeyenler bu yeni gelen özellikle derin bir nefes alıyorlar. Sınırsız olamasa da bu bile yeterlidir.

 

■ GIF Araması Yapmak Çok Kolay!

WhatsApp’taki GIF arama özelliği, Facebook Messenger‘daki benzer bir şekilde; paylaşmak istediğiniz GIF‘in adını yazıyorsunuz ve sonuçlarda görünüyor. Örneğin, Star Wars filmiyle ilgili bir GIF göndermek istiyorsanız, GIF arama çubuğuna “Star Wars” yazmanız yeterlidir ve Star Wars etiketi altındaki tüm GIF’ler size gösterilecektir.

Güncelleme halen beta formundadır ve WhatsApp tarafından henüz resmi olarak yayınlanması konusunda bir açıklama yapmadı. Beta sürümü sorunsuz çalışmaya devam ederse, kısa bir süre içinde küresel bir yayına başlayabileceklerini söylediler.

■ Bazı Ülkeler İçin Geçerli Olabilir!

Ayrıca, yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin belirli bölgelerdeki kullanıcılar ile sınırlı olabileceğini belirtmek isteriz. Çeşitli raporlar, WhatsApp‘ın en yeni sürümünü çalıştıran tüm kullanıcıların yeni özelliklere erişemediklerini ileri sürüyor.

Güncellemenin resmi olarak devreye girmesini beklemek istemeyenler Play Store‘dan güncellemenin beta sürüm 2.17.6‘sını indirebilirler. Beta sürümünü başarılı bir şekilde yüklemek için Beta Tester programına kaydolmanız istenecektir.

Ayrıca Beta sürümünü indirdikten sonra, yeni özelliklerin görünmesini beklemek zorunda kalabilirsiniz. Özelliklerin cihazınıza kademeli olarak geleceğini belirtelim.

 

Burak Karadenız {Burak Karadenız}

Koyu BEŞİKTAŞ'lı, teknolojiyi takip eden, spora düşkün, hem bilgisayar hemde konsol oyuncusu olan, video kurgusu yapmayı seven ve html yazılımı yapan Allah'ın bir kulu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir