Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
1
Mobil 241 0

WhatsApp Mesajlarınız Silinmiyor!

WhatsApp’ta her mesajlaşma uygulamalarında  olduğu gibi WhatsApp’ta mesajları silme özelliği  kullanmıyor. Kullanıcılar WhatsApp sohbeti içerisindeki mesajları tektek ya da komple sohbeti silebiliyor. Bir diğer silme yöntemi ise kullandığınız telefon numarasını girerek tüm WhatsApp konuşmalarını silme. Ve butür yöntemler asla işe yaramıyor.

Güvenlik araştırmacısı olan Jonathan Zdziarski; WhatsApp’tan silinen görüntü formatındaki dosyaların ve görüşmelerin tam anlamı ile silinmediğini ve uygulama içerisinde durduğunu  söyledi.

WhatsApp konuşmaları çekirdek ve SQLite kütüphanesindeki sorunundan dolayı aslında tam anlamı ile silinmediği ve SMS.db olarak durduğu idda ediyolar

sanane

iMessage yalnızca iOS hem de OS X işletim sistemlerinde kullanıyolor. Ancak iPhone’dan sildiğiniz iMessage, otomatik olarak OS X’te silinmesi gerekirken silinmiyor.

WhatsApp‘ın da çekirdekten kaynaklanan bir sorundan dolayı mesajları uygulama içerisinde ve iCloud‘da sakladığı aktarılan bilgiler yer alıyor. Uçtan uca şifreleme özelliğinin sadece konuşma esnasında geçerli olduğunu belirten Jonathan Zdziarski, bu açığın endişe verici olmadığını  açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir