Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 206 0

WhatsApp Sohbetlerinize Dikkat!

Whatsapp-de

WhatsApp Sohbetlerinize Dikkat!

WhatsApp mesajlarınızın kaybolmamasını garantiye almak için mesajlarınızı , telefonunuzda saklanıyor. Android ve iPhone’da WhatsApp mesajlarını nasıl yedekleneceğini haberimizden detaylarıyla birlikte öğrenebilirsiniz.

WhatsApp, her gün saat 04:00’da tüm mesajlarınızı otomatik olarak yedekler. Buna alternatif olarak, uygulamaların Ayarlar menüsü altındaki Sohbet Ayarları seçeneğine dokunup, “Sohbet geçmişinin yedeğini oluştur” seçeneğini kullanarak kendiniz de yedek oluşturabilirsiniz.
Kaydedilen mesajlar, SD kartınızda WhatsApp / Databases klasörü altında “msgstore.db.crypt8” adlı şifreli bir dosyada saklanıyor.
Yeni bir telefona geçtiğinizde ve aynı SD kartı telefona taktığınızda, WhatsApp’ı yükledikten sonra “Geri Yükle” düğmesine dokunarak mesajlarınızı geri yeni telefonunuza yükleyebilirsiniz.
iOS’ta Drive’a yedekleme işlevi şimdilik yok.
WhatsApp’ı iPhone’da yedekleme
iPhone’da birkaç adımda sayesinde yedek oluşturabilirsiniz. Ayarlar menüsünü açıyorsunuz ve Sohbet Ayarları > Sohbetleri Yedekle yolunu takip ediyorsunuz. Buradaki seçeneği kullanarak yedek oluşturabilirsiniz. Yedeğe video dışındaki medya dosyalarını ekleyip eklememek, size kalmış. Sohbet geçmişiniz, iCloud’da saklandığından, WhatsApp’ı yeni bir telefona yüklediğinizde kolayca geri getirebiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir