Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
ww
Mobil 330 0

WhatsApp Yeni Özellik Geliyor : Etiketleme Özelligi

Hayatımızda WhatsApp, en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olduğundan, grup konuşmaları da uygulamanın en önemli parçalarından birisi. Bu grup konuşmaları bazen çok can sıkıcı olabiliyor ve  bazen isteseniz de takip edemiyorsunuz ve bu can sıkıcı oluyor.

Whatsapp grup sohbetlerinde bir kişiye ulaşmak can sıkıcı olabiliyor.Siz şuan şunu düşünüyo olabilirsiniz  kişiye neden özelden mesaj atmıyorsunuizki? kişiye özel mesaj atabiliriz ancak konuşma grup içerisinde olması gerekiyorsa kişinin bunu göreceğini garantisini veremessiniz. Ancak son gelen bilgilere göre WhatsApp bu durumu önlemek için çalışmalar yapıyor.

çagrı

Ubergizmo’nun yayınladığı haberine göre, grup konuşmaları içerisinde bir kişiye ulaşabilmek için o kişiyi etiketleyebileceksiniz. Örneğin Fibertekno’e ulaşmak istiyorsanız @fibertekno yazmanız yeterli ve o kişiye özel bildirim gidecek. Tıpkı Instagram’da oldugu gibi yaptığımız gibi,ancak daha çok Slack benzeri bir uygulama.

240320162328359101465_2

Yeni gelecek özelliklerden bir diğeri ise grup konuşması daveti. Normalde WhatsApp’ta grup kurulduğunda eğer grubu kuran kişide olması gereken tüm kişiler yoksa bir problem var demekti. Yönetici, diğer kullanıcıları tek tek seçerek eklemek durumundaydı. Geliştirilen özellikle birlikte bu zahmet de giderildi.

Yeni Gelicek Özelliklerden bi digeri

Normalde WhatsApp’ta grup kurulduğunda grubu kuran kişide olması gereken tüm kişiler yoksa bir problem var demekti. Yönetici, diğer kullanıcıları tek tek seçerek eklemek durumundaydı. Yeni gelicek özellikl  bu  yok olacak.

Grup davetiyesi, link veya benzeri bir bağlantı şeklinde olacak. Gruba katılmasını istediğimiz kişiye bu bağlantıyı verdiğimiz zaman kişi gruba kendisi katılabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir