Yazılım 293 0

Windows 10’a Oyun Modu Geliyor!

Microsoft’un güncel işletim sistemi olan Windows 10 için yeni bir güncelleme ile gelecek olan Oyun modu, resmi bir çıkış tarihi yayınlanmamış olsada yakın bir zamanda bizlerle olacak. Oyuncuları sevindirecek bir gelişme mi olacak yoksa DirectX12 gibi arka planda kalan bir süreç mi olacak.

Geniş bir kullanım ağına sahip olan Windows 10 işletim sistemi geçmişten bugüne bir çok kullanıcıya farklı deneyimler yaşatmaya devam ediyor, son olarak sisteme eklenecek olan Oyun Modu merak ile beklenen yeniliklerden olacak gibi duruyor.

Peki Bu Mod Nasıl Çalışacak?

Çalışma prensibi olarak, kullanıcının mevcut sistemine göre çalışan oyunun verimliliğiniarttırabilmek adına, anlık gerçekleşen bir optimizasyon diyebiliriz buna.

Yani, hali hazırdaki sistemlerden farklı olarak, çalıştırılan oyun için en yüksek sistem kaynağı oyun için harcanacak ve oyun birincil öncelik olarak algılanıp, diğer işlemler arka plana itilecek. Bu da kaynakların oyun için öncelikli kullanımına bağlı olduğu için performans artışına neden olacak.

Mevcut mod çıktığında oyun testlerimizi uygulayarak ne gibi yenilikler getirdiği ve gerçekten oyun deneyimine bir katkısı olup olmadığını görmüş olacağız.

Burak Karadenız {Burak Karadenız}

Koyu BEŞİKTAŞ'lı, teknolojiyi takip eden, spora düşkün, hem bilgisayar hemde konsol oyuncusu olan, video kurgusu yapmayı seven ve html yazılımı yapan Allah'ın bir kulu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir