Genel 88 0

Yahoo İsmini Değiştiriyor! “Altaba”

Verizon tarafından satın alınması beklenen Yahoo’da önemli değişimler  yaşanmaya başladı.Yahoo’nun hem adı hem de yöneticileri değişiyor.

Verizon, satın alma kararını finale ulaştırmak için işlemlere devam ederken, Yahoo’nun CEO’su Marrisa Mayer, yönetim kurulundaki görevini bıraktı. Mayer ile beraber, beş üst düzey yönetici daha yönetim kurulundan ayrılmak zorunda kaldı.

Verizon yaptığı  açıklamaya göre bu görev değişimleri, anlaşmazlık sonucu değil, Yahoo’nun Verizon tarafından satın alma sürecindeki teknik işlemlerin bir parçası olarak gerçekleşti.

Yatırım şirketi 

Yahoo’nun internet varlıkları Verizon’a geçtikten sonra Yahoo tek başına bir yatırım şirketi olarak varlığını sürdürmeye devam edecek ve yeni ismi de “Altaba” olarak belirlendi Bu yatırım şirketi aynı zamanda Alibaba’nın hisselerine de sahip olacak.

Mayer’ın yatırım şirketinde göreve devam etmesi beklenmiyor.Verizon tarafından satın alınan Yahoo varlıklarını yönetip yönetmeyeceği de kesinleşmedi ancak görevine devam edecek olsa bile Yahoo’nun CEO’su olduğu dönemdeki gibi, her sözü kanun yerine geçmeyecek ve Verizon yönetiminden onay almadan hareket edemeyecek.

{Bartu}

Fibertekno.net'in yayın direktörü Bartu, en güncel teknoloji haberlerini paylaşmak için gecesini gündüzüne katıyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir