Sinema 261 0

Yeni Star Wars Serilerinde Görmek İstediklerimiz

Star Wars’un son filmini izledikten sonra başladım kendimi sorgulamaya. Acaba yeni Star Wars filminde ne gibi yenilikler olabilirdi. Bu listemizde hem bizim istediklerimiz hem de fanlar ile bizim istediklerimiz şeyler yer alıyor.

  • Epik ışın kılıcı dövüşleri

Darth Vader ve Obi Wan Kenobi, Luke Skywalker ve Darth Vader ya da Qui Gon Jinn ve Darth Maul. Bu ışın kılıcı sahnelerini kimse unutamaz öyle değil mi. Ama böyle destansı karakterlerin biraz daha destansı dövüşler sergilemesi gerekmez mi ?

  • Death Star artık olmasın

Star Wars filmlerinin çoğu ya Death Star’ı yok etmek ya da Death Star’a benzeyen şeyi yok etmek. Biliyoruz Death Star çok güçlü bir silah ama farklı şeyler düşünebilirsiniz. Star Trek’deki kara delik gibi bir silah olabilir. Size kalmış Disney.

  • Daha fazla Kaptan Phasma

Ne kadar havalı durduğuna bir baksanıza! Sonra Kaptan Phasma’nın filmde ne kadar az söz aldığına bakın. Daha fazla Kaptan Phasma derken daha fazla cümle demiyoruz. Yani daha fazla Phasma görelim, daha fazla Phasma aksiyonu, daha fazla Phasma önemli anları. Anladınız siz.

  • Eşsiz bir Rey doğuş hikayesi

Filmi izleyenler bilir ki Rey kesinlikle Luke’un kızı. Ama ya değilse? Güç’ü hemen kullanmaya başlaması Luke’un kızı olduğunu göstermez. Haydi şu Rey nerden nasıl gelmiş bu evrenimize bir gösterin be Disney.

  • Daha fazla uzay aksiyonu

Filmin ismi Star Wars olabilir ama hiç içimizi kıpır kıpır ettiren Star Wars sahnesi olmadı. Evet, Star Wars sadece uzay gemileri anlamına gelmiyor ama hiç onlara da yer verilemez değil ya.

  • Han Solo cenazesi

Han Solo Star Wars ismi denince akla gelen isimlerden. Böyle bir ölüm onun hak ettiği bir ölüm değildi. Her ne kadar ölümünün çok dramatize edilmemesinden hoşnut duysak da. Üzüldük yahu.

Kazım Arıkan {Kazım Arıkan}

Oyunlar oynayan, diziler izleyen boş bir adam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir